Tipy

Turistické informační centrum

 • Kontakty: Rathausplatz 4. tel .: +499 415 074 410, email: Tourismus@regensburg.de
 • Otevírací doba: PO-PÁ 9:00-18:00, SO 9:00 – 16:00
 • Bezplatná WiFi na náměstí před turistickým Info centrem (WLAN turistické Info)
Infocentrum na náměstí u Staré radnice

Infocentrum na náměstí u Staré radnice

Prohlídky města

Město nabízí několik druhů prohlídek města s průvodcem. Naleznete klasickou trasu, která vede historickým centrem a je s anglickým výkladem, ale i speciální prohlídky pro děti a nebo prohlídky v dobových kostýmech průvodců s divadelními scénkami cestou. Ty jsou rovněž v angličtině.

Přesný rozpis a ceny jednotlivých prohlídek naleznete na stránkách města.

Regensburg CARD

Existuje možnost si zakoupit městskou kartu, která má v sobě balíček slev pro vstupy do několika památek a dopravu městskou hromadnou dopravou zdarma.

Karta je na 24 hodin (9€) a nebo na 48 hodin (17€). Karty jsou i rodinné. Rovněž na 24 nebo 48 hodin.

Bližší informace k nim naleznete na stránkách města v kategorii regesburg card.

Doprava

Do města

 • Autem – cesta autem je velmi jednoduchá, z Prahy po dálnici D5 přes Plzeň na Rozvadov. Na Německých dálnicích se v roce 2017 neplatí poplatky a trasa je dlouhá necelých 300 km. Autem ji zvládnete zhruba za 2,5 – 3 hodiny.

 • Autobusem – nejlevnější cesta je do města autobusem. Jízdenky se pohybují okolo 350 – 400 Kč za jednu cestu na osobu a pojedete z Prahy necelé čtyři hodiny. Nejlevnější společnosti jsou LEO Express a Eurolines, Flixbus a trochu dražší RegioJet.

 • Vlakem – jedním z dopravců jsou České dráhy, s nimi pojedete vlakem 4,5 hodiny za cca 450,-. Jízdenky jsou zlevněné, koupíte-li si je s nějakým časovým předstihem a rovněž se uplatňují slevy za zpáteční jízdenky a rodinné či skupinové jízdné. Pak je sice cesta o něco delší, ale vyplatí se cenově. Jízdní řády a ceny najdete na stránkách Českých drah.

  Hlavní vlakové nádraží, před kterým jsou rovněž zastávky autobusů.

  Hlavní vlakové nádraží, před kterým jsou rovněž zastávky autobusů.

 • Všichni další vlakoví přepravci jsou v současnosti o dost dražší a nenabízí spoj bez přestupů.

Po městě

Po městě jezdí autobusy městské hromadné dopravy (žluté autobusy s čísly) a jedna z linek projíždí centrem jako turistická linka. Jízdenky zakoupíte u řidiče a nebo v informačním centru či v automatech umístěných na většině zastávek. Existují jednorázové, popř. celodenní a v různých kombinacích. Ale většina památek je blízko sebe a dají se dobře obejít pěšky.

Místní autobus MHD s automatem na jízdenky a jízdním řádem na zastávce

Místní autobus MHD s automatem na jízdenky a jízdním řádem na zastávce