Trhy

Regensburg je vyhlášeným zejména díky krásným vánočním trhům, které se pravidelně pořádají v historickém centru města.

Celé město je ponořeno do vánoční atmosféry, má nasvícené věže starých kostelů, úzké uličky a jednotlivé trhy jsou rozmístěné zpravidla na několika místech centra.

Ústřední tržiště je na náměstí Neupfarrplatz (Nové farní náměstí), a v jeho přilehlých uličkách, např. na Kohlenmarkt (Uhelném náměstí). Další samostatné tržiště je na zámku Thurn und Taxis, kde se většinou vystaví dřevěné městečko malých stánků a uprostřed stojí nasvícený vánoční strom. Uličky plné vánočních obchodů najdete také na druhé straně Dunaje na Spitalgarten (zahrada nemocnice).

Kohlenmarkt - Uhelné náměstí, na kterém probíhá část trhů

Kohlenmarkt – Uhelné náměstí, na kterém probíhá část trhů

Všude potkáte mnoho místních dobrot a vánočních specialit – určitě ochutnejte vánoční štolu a nebo místní speciální klobásy, kvůli kterým jezdí turisté do historické výrobny klobás po celý rok. Mimo občerstvení uvidíte mnoho řemeslných výrobků místních obyvatel a můžete tak domů přivézt spoustu suvenýrů.

Ve městě se také konají výletní turistické plavby po Dunaji i v zimních měsících a tak si můžete mezi nákupy prohlédnout se svařákem v rukou osvětlené město z lodi.

Přehledný rozpis trhů a jejich rozmístění najdete na stránkách turistického portálu města.